Červenec 2009

Deník z Krkonoš

14. července 2009 v 2:23 | Skalák
12.října.
Přestěhoval jsem se do našeho nového domu v Krkonoších. Bože jak je zde krásně! Už se nemohu dočkat až majestátně horské vrcholy pokryje sníh.
20.října.
Krkonoše jsou tím nejkrásnějším místem na zemi. Podnikly jsme malý výlet do okolí a přitom jsme viděli několik jelenů. Jak byli nádherní. Zdá se, že jelen je jedno z nejúžasnějších zvířat na zemi.
11.listopad.
Brzy začne lovecká sezona. Nechápu, jak někdo může zabít něco tak překrásného jako je jelen, Doufám, že už konečně začne sněžit.
10.prosinec.
Minulou noc krásně sněžilo. Probudil jsem se a vše bylo pod jiskřivou sněžnou pokrývkou. Krása jako na vánočním pohledu. Proházel jsem příjezdovou cestu a uspořádali jsme rodinou koulovačku. Potom projel kolem sněžný pluh a musel jsem znovu proházet příjezdovou cestu. Prostě to tady miluji.
12.prosinec.
Minulou noc připadl další bílý sníh. Sněžný pluh si zopakoval žertík s příjezdovou cestou. Nevadí, během chvilky jsem ji znovu proházel.
19.prosince
Další sníh napadl minulou noc. Kvůli zahrnuté příjezdové cestě jsem se nedostal do práce. Jsem úplně vyčerpán prohazováním. Zkurvenej sněžnej pluh.
22.prosince.
Včera napadlo ještě víc těch bílých sraček. Mám na rukou puchýře od lopaty. Jsem přesvědčenej, že sněžnej oluh čeká někde za rohem, dokud neproházím příjezdovou cestu. Hajzl jeden.
25.prosince.
Veselé vánoce. Víc zasranýho sněhu. Jestli jednou dostanu do ruky toho zkurvysyna co řídí sněžnej pluh, tak ho nakopu do prdele. Nechápu proč prostě na tu zasranou silnici nepoužívaj víc soli co by rospustila ten sajrajt.
27.prosinece.
Zase napadl vagon těch bílejch sraček. Už tři dny jsem nevystrčil rypák s výjimkou prohazování příjezdové cesty pokaždé, když projel pluh. Nakonec i pluh uvázl v závěji a ten ksindl řidič si přišel vypujčit moji lopatu. Řekl jsem mu, že sem jich už šest zlámal, když sem prohazoval zahrnutou příjezdovku a pak sem do něj mlátil tou sedmou, až se dal na útěk.
28.prosince.
Konečně jsem se dostal z baráku. Odstranil jsem z auta to bílý svinstvo a vydal se do obchodu pro nějaké jídlo. Při zpáteční cestě mi vběhl do cesty jelen a už se to nedalo ubrzdit. Mám škodu na autě za padesát tisíc. Ty zkurvený bestie by měli postřílet. Že je ti lovci v sezoně nevymlátily všechny.
10.března.
Odvezl jsem auto do servisu ve městě. Člověk by nevěřil jak může za jednu zimu zrezivět vod tý debilní soli, co s tím ty hohada sypou tu silnici.
12.dubna.
Odstěhoval jsem se zpátky do Ostravy. Teď teprv vidím jak je to nádherné město. Nechápu jak někdo může žít v takové prdeli jako jsou Krkonoše.


Kdo je bůh

4. července 2009 v 18:12 | Morgan Freeman
Bůh je imaginární kámoš pro dospělý.(z filmu Velká rána)

Hubník - Krkonošský Houbovec

4. července 2009 v 14:13 | Skalák

Krkonošský hubník

Doba přípravy: 30min.+20min. na pečení-4osoby
Potřeba: 2hrsti sušených hub nebo 400g čerstvých hub 7 rohlíků 1/4 l. mléka 2 lžíce krupice 4-8 stroužků česneku 3 vejce 2 na drobno nakrájené cibule špetku majoránky pepř,sůl 2 lžíce tuku(sádlo,máslo,olej nebo ztuž.tuk)
1. sušené houby přes noc namočte do rendlíku s vodou.kdybyste zapoměli,nic se neděje,jen je těsně před přípravou vhoďte do kastrolu s vodou a pár minut povařte.pokud máte čerstvé houby pečlivě je očistěte,nakrájejte na kostičky a chvíly poduste.rohlíky pokrájejte na kolečka a zalijte mlékem.
2. jakmile je z rohlíků kaše,spolu s houbami,krupicí,prolisovaným česnekem, vejci,cibulí,kořením a solí je vařečkou promíchejte v misce.předehřejte troubu na 170 C,horkovzdušnou na 150 C.v pekáči nebo zapékací misce rozpalte tuk(horalové používají sádlo),nalijte na něj houbovou směs a pečte asi 20min. 3. před podáváním nakrájejte hubník na kostky,dobře chutná teplý i studený. Přeju dobrou chuť
P.S. v předehřáté troubě na 200 C péct 1/2hod.(m.z.)
Foto...
Krkonošský hubník
Krkonošský hubník
Krkonošský hubník
Krkonošský hubník