Prosinec 2010

J.M.Troska

28. prosince 2010 v 1:14 | Skalák

1. Pistole míru

2. Vládce mořských hlubin

3. Kapitán Nemo (trilogie)

     I. Nemova říše

    II. Rozkazy z éteru

  III. Neviditelná armáda

4. Zápas s nebem (trilogie)

    I. Smrtonoš

  II. Podobni bohům

 III. Metla nebes

5. Záhadný ostrov

6. Planeta Leon (I,II)

J.M.Troska (1881-1961) dnes už klasik české dobrodružné science fiction. Né nadarmo se J.M.Troskovi říká ,,český Julius Verne´´. Jeho početné romány navazují na tradici verneovek a rozvíjí některé základní motivy z románů populárního francouze. (p.s. vlastním jménem Jan Matzal)


Four Seasons Wallpaper

27. prosince 2010 v 22:19 | Skalák, převzato

Tak jsem to zase vyhrál..

27. prosince 2010 v 20:51 | Skalák
Jsem z pivovaru v Malém Rohozci. U nás se vždy v historii bojovalo proti pivovarnickému kartelu a velkokapitálu dobrým pivem, v tom úspěšně pokračujeme i v době europiv. V pivovaru panuje pohodová atmosféra, pod vedením sládka Jana Kropáčka zde vaří poctivá piva klasickou technologií. Pracují tady s řemeslným fortelem, zvláště já Skalák jsem jejich miláček, dávají si na mne záležet a musím jim chutnat.
Narodil jsem se z vody z vlastních studní ve Vazoveckém údolí, českého sladu plzeňského typu z blízké sladovny v Mšenu a žateckých chmelů včetně proslulé odrůdy žatecký červeňák. V otevřené spilce jsem prokvášel deset dní při teplotě deset stupňů. Ve sklepě jsem si poležel šest týdnů, abych dostal správný říz. Potom mne zfiltrovali a pasterizovali, to tedy byla hrůza, ale prý se to musí, abych dlouho vydržel.
Na cestu jsem se vydal až do Prahy, do prodejny Pivní galerie v Holešovicích. Tam mne slušně skladovali, takže jsem netrpěl, jako se to někdy stává. Za pár měsíců jsem se ocitl v lednici vyhlášené pivní restaurace První Pivní Tramway v Michli. A nestačil jsem se divit! Že prý budu soutěžit, všude kolem mne byly skvělé české ležáky. Bernard z Humpolce který vyhrál semifinále A s 24 body se tvářil děsně sebevědomě, a díval se na mne, který prolezl do finále o bod z pátého místa, s despektem. Chotěboř Prémium, miláček čtenářů Pivního.infa, také trochu machrovala. Já jsem byl v klidu, druhé místo v základním kole naznačovalo, že na to mám.
Když jsem se ocitl v degustačních skleničkách, marně jsem hledal našeho sládka a podsládka, kteří měli na finále přijet. Jenže bylo děsné počasí, sníh mráz, vánice, nesjízdné cesty. I začátek finále byl opožděn, protože degustátoři se nemohli do Michle dostat! Ale nakonec to začalo, členové První pivní extraligy ke mně čichali, povalovali mne v ústech, zavlažovali plnějšími doušky kořeny jazyků a pořád něco zapisovali.
Když to sečetli, tak řekli, že o vítězi se musí rozhodnout v rozpiji! A já jsem soutěžil s Bakalářem z Rakovníka, co to má k dobrému chmelu sakra blízko. Najednou vidím, že přichází sládek Kropáček s podsládkem Blaževičem. Chtěl jsem na ně zavolat: "To jsem já". Ale všechno bylo děsně tajný a ani degustátoři nevěděli jaké dva vzorky mezi sebou soutěží, měli jen skleničku A a skleničku B.
Dopadlo to skvěle, vyhrál jsem, ale bylo to těsný. A konkurence? Prostě pivní extraliga!
Finálové pořadí :
1) Skalák Světlý ležák Prémium, Pivovar Rohozec a.s.
2) Bakalář světlý ležák, Czech-Brewery Rakovník a.s.
3) Radegast Premium, Pivovar Radegast Nošovice, Plzeňský Prazdroj a.s.
4) Bernard Světlý ležák, Rodinný pivovar Bernard a.s.
5) Svijany Rytíř, Pivovar Svijany a.s.
6-7) Chotěboř Prémium, Pivovar Chotěboř s.r.o.
6-7) Budvar Světlý ležák, Budějovický Budvar n.p.
8) Klášter Premium, Pivovar Klášter, K Brewery Trade a.s.
9-10) Holba Premium, Pivovar Holba a.s.
9-10. Staropramen Ležák, Pivovary Staropramen a.s.
11) Platan 11, pivovar Platan, K Brewery Trade a.s.


Skalák 12´ , vítěz roku 2010


Pivní stromeček

21. prosince 2010 v 23:14 | Skalák, převzato
                                 Kdybychom se neviděli, tak šťastné a veselé...

Vosí hnízda

21. prosince 2010 v 17:02 | Skalák,ZuSka, převzato
Vosí hnízda Příprava těsta : 22 dkg moučkového cukru 24 dkg rozemletých piškotů (ořechů) 13,5 dkg másla 3 lžíce kakaa 4 lžíce rumu 3 lžíce mléka 1 sáček vanilkového cukru Příprava náplně : 10 dkg másla 1 lžíce rumu 1 žloutek 8 dkg moučkového cukru 1. Formičku vysypat moučkovým cukrem a pevně sevřít 2. Vyplnit těstem piškotovým nebo ořechovým a vyhloubit jamku pro náplň 3. Vložíme náplň a přiklopíme piškotem 4. Formičku položit na pracovní desku a rozevřít

HC VSŽ Košice

13. prosince 2010 v 21:26 | Skalák, převzato

Klepy a překlepy

4. prosince 2010 v 10:36 | Skalák, převzato
Byl své lásce oddán tak, že by pro ni položil i život někoho jiného. Koukám, že jsem ti trdlem v oku. V manželství často uplatňujeme politiku : cukr a pryč. K nejpůvabnějším zvířátkům rozhodně patří medvídek kýval. Jednou z věcí, kterou nejde dát do sádry, je zlomené srdce. Člověk míní a pánbůh pění. Veselá mysl, důl zdraví. Po bitvě je každý General Motors. V zásadě jde hlavně o to, aby z nás život neudělal naprostou tresku.