Historie pivovaru Skalák

16. března 2011 v 14:18 | Skalák, převzato

Historie pivovaru Skalák

Na výrobu piva se používají 3 základní suroviny: voda, slad a chmel.
Vodu má pivovar vlastní ze studní ve Vazoveckém údolí. Slad se nakupuje ze sladoven v okolí a chmel se používá žatecký.
Základní technologické operace probíhají na varně, spilce, sklepu a stáčírně. Na varně se slad rozemele, smísí s vodou a postupně se ohřívá tak, aby se aktivovaly enzymy - biokatalyzátory, které přemění škrob na zkvasitelné jednodušší cukry. Ječné pluchy se odstraní scezováním a prodávají se jako mláto. Roztok cukrů (sladina) se vaří s chmelem a vznikne mladina. Odstraní se hořké kaly, mladina se ochladí na zákvasnou teplotu cca 7 °C a vede se do spilky, kde se zakvasí kvasnicemi a kvasí v otevřených kádích asi 7-10 dní při teplotě do 10 °C. Vznikne tak mladé pivo. Mladé pivo ze spilky se přečerpá do ležáckých tanků (sudování). V ležáckých tancích zraje, dokvašuje a při tom se CO2 již nemůže uvolňovat jako ve spilce, ale zůstává v ležáckém tanku, a tak se pivo sytí a získává patřičný říz. V ležáckých tancích pivo dozrává až 2 měsíce při teplotě max. 4 °C. Hotové pivo se potom zfiltruje do přetlačných tanků. Zfiltrované čisté pivo se stáčí do sudů - KEGů - nebo do lahví.
SKALÁK NEALKO, nealkoholické pivo
obsah alkoholu: max. 0,5 %
Skalák nealko je pivo, které doplňuje celý sortiment. Překvapuje svojí příjemnou chutí a může si jej dát opravdu každý řidič nebo abstinent. I ti si tak mohou kdykoli vychutnat svého oblíbeného Skaláka a nemusí mít obavy z alkoholu.
SKALÁCZECH, lehké světlé pivo
obsah alkoholu: 3,2 %
Skaláczech je lehké pivo, které se vyznačuje nižší plností a jemnou vyváženou hořkostí. Má nízký obsah alkoholu a malý obsah zbytkového cukru a proto je určen pro vyznavače zdravého životního stylu, sportovce a při těžké práci.
PODSKALÁK, světlé výčepní pivo
obsah alkoholu: 4,2 %
Pivo se svěží chutí a lehkou hořkostí, která příjemně osvěží a zažene každou žízeň. Nejvhodnější je po těžké práci, či po náročném sportovním výkonu. Optimálně doplní ztracené tekutiny i energii.
SKALÁK, světlý ležák
obsah alkoholu: 5,0 %
Tradiční ležák s bohatou pěnou, vyváženou plností a lahodně hořkou chutí, která pobízí k dalšímu napití. Vhodný pro chvíle zábavy s přáteli a kamarády, při grilování masa či ryb.
SKALÁK, řezaný ležák
obsah alkoholu: 5,0 %
Toto pivo v sobě snoubí přednosti tradičního světlého ležáku a typického tmavého piva.
Je seřezáno pod dozorem sládka přímo v pivovaru a v optimálním poměru tak, aby byla zajištěna dokonalá harmonie chuti. Všichni znalci, včetně žen, si tak mohou vychutnat to správné řezané pivo při jakékoliv příležitosti a na jakémkoliv místě.
SKALÁK, světlý ležák Premium
obsah alkoholu: 5,3 %
Plná chuť a příjemná hořkost je cítit v každém doušku. Optimální pro vzácné okamžiky pohody a klidu. Při této skutečné "dvanáctce" nejlépe vychutnáte svou oblíbenou pečeni, omáčku, či guláš.
SKALÁK, světlé speciální pivo
obsah alkoholu: 6,0 %
Silnější pivo s vyšším obsahem alkoholu, s výraznou chlebnatou plností a chmelovou hořkostí v dokonalé harmonii. Dobře se hodí pro slavnostní příležitosti, dokáže nahradit jakýkoliv aperitiv či destilát. Přípitek se stane mimořádným zážitkem.
SKALÁK, tmavé speciální pivo
obsah alkoholu: 5,9 %
Dokonale vyvážená hořká i sladká chuť dokreslená jemným karamelovým aroma typickým pro tmavá piva. Toto speciální pivo se výborně hodí ke společné konzumaci s partnerkou, protože i ženy toto pivo osloví a zejména ony ocení jeho kouzlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama